Stowarzyszenie Dla Rozwoju Edukacji przy ZSZiO w Kartuzach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna
ABC MŁODEGO OBYWATELA

Od września grupa czterdziestu osób realizuje projekt „ABC Młodego Obywatela”. Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim budowanie obywatelskiego młodego pokolenia; młodych ludzi świadomych zasad demokracji, świadomych zasad funkcjonowania państwa – władz rządowych ale także terytorialnych i obywateli utożsamiających się z tym państwem; odpowiedzialnych, znających swoje prawa  i obowiązki; to także kształtowanie poczucia więzi z rodakami, patriotyzmu, dumy narodowej. Poza tym kształtowanie przedsiębiorczości, otwartości, pracy w grupie, rozbudzanie wiedzy i umiejętności.

Pierwszy etap projektu związany był z zajęciami warsztatowymi, w ramach których uczestnikom zostały przybliżone zagadnienia w zakresie trzech tematów:

1) „Państwo – charakterystyka, formy, zasady prawne, władza”;

2) „Demokracja – historia, zasady, podstawowe wartości”;

3)„Obywatel w państwie – prawa człowieka i obywatela, obowiązki obywatelskie, obywatelstwo, cnoty obywatelskie, kultura polityczna”.Kierunek - Urząd Marszałkowski!

Email Drukuj PDF

Kontynuujemy poznawanie zasad działania władz w Polsce. Tym razem bierzemy kierunek na Urząd Marszałkowski w Gdańsku.

Więcej…
 

Kierunek: STOLICA!!!

Email Drukuj PDF

Zaopatrzeni w teoretyczną wiedzę, młodzież wyruszyła na praktyczny zwiad w terenie! Wybraliśmy się na wizytę w parlamencie RP oraz do Trybunału Konstytucyjnego.

Więcej…
 

Młodzi Obywatele poznają SAMORZĄD TERYTORIALNY…

Email Drukuj PDF

Kontynuując projekt „ABC Młodego Obywatela” młodzież pracując w grupach i indywidualnie poznaje zasady działania Samorządu terytorialnego. Realizując ten etap, młodzi ludzie mogą wykazać się inicjatywą i przedsiębiorczością.

Więcej…
 


Nasi partnerzy

WOD-KAN Grzenkowicz