Stowarzyszenie Dla Rozwoju Edukacji przy ZSZiO w Kartuzach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna
„Artystyczne wizje regionu – czyli tak widzą...

"Artystyczne wizje regionu - czyli tak widzą i czują to młodzi"

Celem tego projektu są artystyczne „wariacje regionalne”, czyli inspirowane tradycją, kulturą i folklorem współczesne obrazy regionu. Młodzież będzie działać pod hasłem: „Wiem skąd jestem, wiem co osiągnęły poprzednie pokolenia – bazując na tym, tworzę własne dzieła”. Projekt ma pokazać, że młodzież utożsamia się z regionem, zna jego tradycje, walory, mocne strony, współpracuje ze środowiskiem lokalnym ale chce także dorzucić własną cegiełkę, chce aby region się rozwijał, żeby mówił głosem młodych i co bardzo istotne przemawiał do młodych ich językiem.Warsztaty dziennikarskie

Email Drukuj PDF

Warsztaty dziennikarskie

8 kwietnia grupa uczniów z klasy I LOB, I TEa i II LOb wraz z panią Iwoną Cyrocką wzięła udział w warsztatach dziennikarskich, które odbyły się w redakcji Dziennika Bałtyckiego oddział Kartuzy.

Więcej…
 

Warsztaty fotograficzne

Email Drukuj PDF

Warsztaty fotograficzne

Kolejne zajęcia w ramach tego projektu były przeznaczone dla miłośników fotografii, a jest ich sporo o czym niejednokrotnie się już przekonaliśmy. Warsztaty poprowadziła pani Małgorzata Karolak, która przybliżała uczestnikom tajniki dobrej fotografii

Więcej…
 

Warsztaty językowe

Email Drukuj PDF

Warsztaty językowe

Pani Wanda Lew – Kiedrowska poprowadziła warsztaty z języka kaszubskiego w naszej szkole. To były pierwsze z tego typu warsztaty!! Udział wzięli w nich uczniowie różnych klas, o różnym poziomie znajomości języka kaszubskiego.

Więcej…
 

Artystyczne wizje regionu – czyli tak widzą i czują to młodzi

Email Drukuj PDF

Artystyczne wizje regionu – czyli tak widzą i czują to młodzi

Celem tego projektu są artystyczne „wariacje regionalne”, czyli inspirowane tradycją, kulturą i folklorem współczesne obrazy regionu. Młodzież będzie działać pod hasłem: „Wiem skąd jestem, wiem co osiągnęły poprzednie pokolenia – bazując na tym, tworzę własne dzieła”. Projekt ma pokazać, że młodzież utożsamia się z regionem, zna jego tradycje, walory, mocne strony, współpracuje ze środowiskiem lokalnym ale chce także dorzucić własną cegiełkę, chce aby region się rozwijał, żeby mówił głosem młodych i co bardzo istotne przemawiał do młodych ich językiem.

Więcej…
 


Nasi partnerzy

WOD-KAN Grzenkowicz