ugg schuhe canada goose herren canada goose sale parajumpers jacke barbour jacke woolrich jacken ugg schweiz canada goose jacke parajumpers schweiz parajumpers outlet barbour schweiz canada goose schweiz
Miesiąc Przedsiębiorczości po raz 9!
 

Stowarzyszenie Dla Rozwoju Edukacji przy ZSZiO w Kartuzach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Miesiąc Przedsiębiorczości po raz 9!

Email Drukuj PDF

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu współpracy ekonomicznej.Szkoła na Wzgórzu po raz dziewiąty realizuje projekt Miesiąc Przedsiębiorczości w ZSZiO w Kartuzach współfinansowany przez Narodowy Bank Polski oraz lokalnych przedsiębiorców. W tym roku projekt trwa od 13 lutego do 13 marca 2017.

 

Celem projektu jest m.in. zwiększenie poziomu wiedzy oraz kształtowanie u młodzieży postaw przedsiębiorczych poprzez umożliwienie uczniom bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem biznesu i fachowcami ze środowiska finansowego, poznanie rodzimego rynku pracy, przygotowania ich do wejścia na rynek pracy, pomoc w zaplanowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, zachęcenie młodzieży do związania swojej przyszłości zawodowej z rodzinną miejscowością i wykorzystywania własnych zasobów w różnych branżach.

W ramach projektu uczniowie będą mogli wziąć udział w ciekawych szkoleniach prowadzonych przez przedstawicieli banków, lokalnych przedsiębiorców, nauczycieli przedmiotów zawodowych, doradcę zawodowego a także pracownika Uniwersytetu Gdańskiego dr Adama Barembrucha. Uczniowie najmłodszych klas zagłębią się w tematykę systemu podatkowego w Polsce oraz nauczą się planować budżet domowy przy wykorzystaniu konta bankowego. Uczniowie klasy handlowej oraz klasy zawodowej o profilu sprzedawcy wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez praktyka zawodowego - specjalisty ds. sprzedaży detalicznej, który przygotuje ich do sprawdzenia się w roli nowoczesnego sprzedawcy. Młodzież starszych klas dowie się m.in. jak założyć własną działalność gospodarczą oraz jak funkcjonuje Giełda Papierów Wartościowych. Maturzyści wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez doradcę zawodowego, pomagających w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz będą mieli okazję poznać szczegóły zakładania kont bankowych i zaciągania kredytów studenckich.

Szkoła na Wzgórzu proponuje także uczniom bezpośredni udział w różnego rodzaju aktywnościach. Największym zainteresowaniem wśród maturzystów cieszą się symulacyjne rozmowy kwalifikacyjne w języku polskim oraz angielskim. Uczniowie mogą wykorzystać wiedzę zdobytą podczas warsztatów przygotowujących do takiej rozmowy i spróbować swoich sił na pierwszej w życiu rozmowie kwalifikacyjnej prowadzonej przez zaproszonych przedsiębiorców lokalnego świata biznesu oraz native speakera języka angielskiego.

Równie wielkim zainteresowaniem cieszy się powiatowy konkurs „Złotówka na Start”, do udziału w którym zapraszane są wszystkie szkoły ponadgimnazjalne powiatu kartuskiego. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego pomysłu na działalność gospodarczą na terenie powiatu kartuskiego. Ocenie podlega sposób prezentacji, pomysłowość oraz realność pomysłu, a w komisji konkursowej zasiadają przedstawiciele lokalnego biznesu.

Uczniowie chętnie biorą też udział w konkursie „Finanse w matematyce”, który poprzedzony jest warsztatami o tematyce lokat bankowych i kredytów, obliczania podatków oraz rat kredytowych i wartości lokat bankowych w różnych wariantach. Najmłodsi zaś mogą spróbować swoich sił w konkursie „Przedsiębiorstwa powiatu kartuskiego”. Zadaniem uczniów w tym konkursie jest przedstawienie w formie prezentacji multimedialnej lub broszury wybranych przez nich przedsiębiorstw z powiatu kartuskiego.

W nadchodzącej edycji projektu uczniowie klas ekonomicznych będą mieli okazję wziąć udział w wyjazdowych warsztatach nt. „Pieniądz w banku” prowadzonych przez pracowników Centrum Pieniądza w Warszawie, zaś uczniowie klas informatycznych wezmą udział w warsztatach w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku dotyczących technologii CISCO wykorzystywanej w tworzeniu baz danych oraz pracy na systemie operacyjnym Linux.

 

Nasi partnerzy

WOD-KAN Grzenkowicz