Wyniki konkursu

W dniu 12 czerwca 2018r. odbył się w ZSZiO w Kartuzach finał IX Powiatowego Konkursu ABC MŁODEGO EKONOMISTY zorganizowany przez Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy ZSZiO w Kartuzach. W finale tego konkursu uczestniczyli uczniowie, którzy zakwalifikowali się w wyniku szkolnych eliminacji. W rezultacie uczestniczyło 83 uczniów z 15 szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu kartuskiego tj. z: Kamienicy Szlacheckiej, Gimnazjum 2 z Kartuz, z Klukowej Huty, Szopy, Miechucina, Pomieczyna, Kiełpina, Sulęczyna, Banina, Sierakowic, Mściszewic, Żukowa Kamienicy Królewskiej, Katolickiej SP w Kartuzach oraz SP nr 2 z Kartuz.

Test finałowy składał się z 50 pytań obejmujących zagadnienia związane z ekonomią, finansami i przedsiębiorczością.

W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wyniki uzyskali:

Lp.

Imię i nazwisko uczestnika

Marzena Krapkowska

Szkoła Podstawowa nr 2 w Żukowie

Natalia Socha

Szkoła Podstawowa nr 2 w Żukowie

Błażej Węsierski

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierakowicach

W klasyfikacji zespołowej:

I miejsceSzkoła Podstawowa nr 2 w Żukowie

II miejsceMała Szkoła w Szopie

III miejsce – ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej

ABC Młodego Ekonomisty to projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Do projektu włączyli się również lokalni przedsiębiorcy.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu współpracy ekonomicznej.