Stowarzyszenie Dla Rozwoju Edukacji przy ZSZiO w Kartuzach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Zrealizowane projekty 2011 ABC MŁODEGO OBYWATELA
ABC MŁODEGO OBYWATELA

Od września grupa czterdziestu osób realizuje projekt „ABC Młodego Obywatela”. Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim budowanie obywatelskiego młodego pokolenia; młodych ludzi świadomych zasad demokracji, świadomych zasad funkcjonowania państwa – władz rządowych ale także terytorialnych i obywateli utożsamiających się z tym państwem; odpowiedzialnych, znających swoje prawa  i obowiązki; to także kształtowanie poczucia więzi z rodakami, patriotyzmu, dumy narodowej. Poza tym kształtowanie przedsiębiorczości, otwartości, pracy w grupie, rozbudzanie wiedzy i umiejętności.

Pierwszy etap projektu związany był z zajęciami warsztatowymi, w ramach których uczestnikom zostały przybliżone zagadnienia w zakresie trzech tematów:

1) „Państwo – charakterystyka, formy, zasady prawne, władza”;

2) „Demokracja – historia, zasady, podstawowe wartości”;

3)„Obywatel w państwie – prawa człowieka i obywatela, obowiązki obywatelskie, obywatelstwo, cnoty obywatelskie, kultura polityczna”.Kierunek - Urząd Marszałkowski!

Email Drukuj PDF

Kontynuujemy poznawanie zasad działania władz w Polsce. Tym razem bierzemy kierunek na Urząd Marszałkowski w Gdańsku.

Więcej…
 

Kierunek: STOLICA!!!

Email Drukuj PDF

Zaopatrzeni w teoretyczną wiedzę, młodzież wyruszyła na praktyczny zwiad w terenie! Wybraliśmy się na wizytę w parlamencie RP oraz do Trybunału Konstytucyjnego.

Więcej…
 

Młodzi Obywatele poznają SAMORZĄD TERYTORIALNY…

Email Drukuj PDF

Kontynuując projekt „ABC Młodego Obywatela” młodzież pracując w grupach i indywidualnie poznaje zasady działania Samorządu terytorialnego. Realizując ten etap, młodzi ludzie mogą wykazać się inicjatywą i przedsiębiorczością.

Więcej…
 


Nasi partnerzy

WOD-KAN Grzenkowicz