Szkolenie w biurze maklerskim

W piątek 26 października uczestnicy projektu „Zrozumieć finanse” mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez pracowników domu maklerskiego BZ WBK w Gdyni. Pracownicy biura przedstawili młodzieży zadania maklera, doradcy finansowego, przedstawili formy inwestowania oraz zasady obrotu papierami wartościowymi.

"Zrozumieć finanse"

„ZROZUMIEĆ FINANSE” – to projekt realizowany przez Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy ZSZiO w Kartuzach współfinansowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej. Realizowany jest do 30.11.2012.

Celem projektu jest:

· umożliwienie młodzieży rozwijania swoich zainteresowań i poszerzenia wiedzy z zakresu rynku kapitałowego i bankowości poprzez szkolenia oraz konkurs Znam podstawy inwestowania i bankowości”,

· kształtowanie u młodzieży postaw przedsiębiorczych oraz aktywnego
stosunku do życia.

W celu realizacji tego projektu w dniach 02-05.10.2012 odbyła się wycieczka dydaktyczna do Warszawy, gdzie młodzież uczestniczyła w Dniach Otwartych NBP oraz była na Giełdzie Papierów Wartościowych.

W Narodowym Banku Polskim uczestnicy projektu mieli możliwość uczestniczenia w trzy godzinnym szkoleniu pod hasłem przewodnim: NBP – skarbnica wiedzy o pieniądzu. Podczas szkolenia młodzież zwiedziła NBP, poznała zadania i funkcje NBP oraz zdobyła podstawy wiedzy nt. polityki monetarnej. Uczestnicy projektu mieli możliwość również zobaczenia wystawy monet i banknotów kolekcjonerskich, uczestniczyć w pokazie sortowania pieniędzy. Dodatkowo na końcu szkolenia młodzież uczestniczyła w teście wiedzy, który jak się okazało napisała z bardzo dobrym wynikiem!

Wizytę na GPW poprzedziło szkolenie prowadzone przez koordynatora projektu nt. inwestowania na giełdzie. Natomiast na Giełdzie Papierów Wartościowych młodzież miała okazję zobaczyć symbol hossy giełdowej, czyli byka, dzwon giełdy, salę notowań oraz ruchome schody symbolizujące również wzrosty oraz spadki na giełdzie.