ugg schuhe canada goose herren canada goose sale parajumpers jacke barbour jacke woolrich jacken ugg schweiz canada goose jacke parajumpers schweiz parajumpers outlet barbour schweiz canada goose schweiz
ABC Młodego Ekonomisty
 

Stowarzyszenie Dla Rozwoju Edukacji przy ZSZiO w Kartuzach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Zrealizowane projekty 2015 ABC Młodego Ekonomisty
ABC Młodego Ekonomisty

VI Powiatowy Konkurs ABC MŁODEGO EKONOMISTY skierowany jest do uczniów gimnazjum z powiatu kartuskiego. Konkurs odbędzie się 28 maja 2015 roku w ZSZiO w Kartuzach.


Materiały pomocnicze dla uczestników konkursu: Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu współpracy ekonomicznej.

„Co to jest podatek?”

„Pieniądz i jego rola we współczesnym świecie”

„Dlaczego nie można dodrukować pieniędzy?”

„Czy warto inwestować?”

„Czy mogę wpłynąć na wysokość mojego dochodu?”

„Konsument i jego prawa w Polsce i w Unii Europejskiej”
„Czy zaciąganie kredytów bankowych jest opłacalne?”

„Banki a parabanki”

„Co wpływa na moją przedsiębiorczość?”

"Od czego zależy czy będę bezrobotny?"

„Lokata a kredyt bankowy” - zadania

 

Aby zapoznać się z regulaminem kliknij tutaj...

 

DO WYGRANIA ATRAKCYJNE NAGRODY:

m. in. tablet, miniwieża i czytnik e-book



Wyniki konkursu ABC Młodego Ekonomisty

Email Drukuj PDF

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu współpracy ekonomicznej.

Dnia 28 maja 2015r. odbył się w naszej szkole  VI Powiatowy Konkurs " ABC MŁODEGO EKONOMISTY".  Wzięło w nim udział 79 uczniów z 14 szkół gimnazjalnych powiatu kartuskiego.

Test finałowy składał się z 50 pytań obejmujących zagadnienia związane z ekonomią, finansami i przedsiębiorczością.

 

W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wyniki uzyskali:

Miejsce

Imię i nazwisko uczestnika

Nazwa Szkoły

1

Natalia Sobisz

Kamienica Szlachecka

2

Korneliusz Wolski

Klukowa Huta

3

Kornelia Zarach

Kamienica Szlachecka

4

Robert Piwowarski

Klukowa Huta

5

Dominik Belgrau

Żukowo

6

Maciej Wiśniewski

Klukowa Huta

7

Alicja Leyk

Klukowa Huta

8

Nikodem Matuszkiewicz

Sulęczyno

9

Tomasz Gładki

Żukowo

10

Magdalena Nagel

Przodkowo

W klasyfikacji zespołowej:

I miejsce – Gimnazjum w Klukowej Hucie

II miejsce – Gimnazjum Publiczne nr2 w Żukowie

III miejsce – Zespół Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej

Przed konkursem przeprowadzono warsztaty w gimnazjach, które odpowiedziały na naszą propozycję szkoleń, tj. Gimnazjum w Klukowej Hucie, Sulęczynie, Goręczynie, Kamienicy Szlacheckiej, Sierakowicach, Przodkowie, Somoninie, Pomieczynie, Gołubiu, Żukowie i Kartuzach.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach. Projekt współfinansowany był ze środków NBP i Starostwa Powiatowego w Kartuzach.

 


Nasi partnerzy

WOD-KAN Grzenkowicz