Strona główna Zrealizowane projekty 2016 ABC Młodego Ekonomisty
ABC Młodego Ekonomisty 2016

VII Powiatowy Konkurs ABC MŁODEGO EKONOMISTY skierowany jest do uczniów gimnazjum z powiatu kartuskiego. Konkurs odbędzie się 25 maja 2016 roku w ZSZiO w Kartuzach.

Materiały pomocnicze dla uczestników konkursu: Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu współpracy ekonomicznej.

„Co to jest podatek?”

„Pieniądz i jego rola we współczesnym świecie”

„Czy warto inwestować?”

„Czy mogę wpłynąć na wysokość mojego dochodu?”

„Konsument i jego prawa w Polsce i w Unii Europejskiej”
„Czy zaciąganie kredytów bankowych jest opłacalne?”

„Banki a parabanki”

"Od czego zależy czy będę bezrobotny?"

„Lokata a kredyt bankowy” - zadania

"Strefa euro"

Prosimy o zapoznanie się z aplikacją NBP Safe, poświęconą polskim pieniądzom dostępną na stronie www.nbp.pl/nbpsafe/pl.html oraz z aplikacją edukacyjną „NBP Poznaj bankomat” (na tablety z systemami Android, iOS i Windows).

Aby zapoznać się z regulaminem kliknij tutaj...

DO WYGRANIA ATRAKCYJNE NAGRODY:

m. in. tablet, miniwieża i czytnik e-book

Wyniki konkursu

25 maja 2016 odbył się w ZSZiO w Kartuzach finał VII Powiatowego Konkursu ABC MŁODEGO EKONOMISTY zorganizowany przez Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy ZSZiO w Kartuzach. W finale tego konkursu uczestniczyli uczniowie, którzy zakwalifikowali się w wyniku szkolnych eliminacji. W rezultacie uczestniczyło 75 uczniów z 15 szkół gimnazjalnych powiatu kartuskiego tj. z: Kamienicy Szlacheckiej, Gimnazjum 2 z Kartuz, z Klukowej Huty, Goręczyna, Gowidlina, Kiełpina, Sulęczyna, Szymbarku, Gołubia, Sierakowic, Somonina, Przodkowa, Stężycy, Mściszewic oraz Żukowa.

Test finałowy składał się z 50 pytań obejmujących zagadnienia związane z ekonomią, finansami i przedsiębiorczością.

W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wyniki uzyskali:

Lp.

Imię i nazwisko uczestnika

Natalia Sobisz

ZKiW Kamienica Szlachecka

Kornelia Zarach

ZKiW Kamienica Szlachecka

Robert Piwowarski

ZKiW Klukowa Huta

W klasyfikacji zespołowej:

I miejsce – ZKiW w Klukowej Hucie

II miejsce – ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej

III miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żukowie

ABC Młodego Ekonomisty to projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Do projektu włączyli się również lokalni przedsiębiorcy.