Stowarzyszenie Dla Rozwoju Edukacji przy ZSZiO w Kartuzach

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Strona główna Realizowane projekty ABC Młodego Ekonomisty 2019
ABC Młodego Ekonomisty 2019

X  Powiatowy Konkurs ABC MŁODEGO EKONOMISTY

 

Pierwszy etap – szkolnyedukacyjny odbędzie się w 23 maja 2019 roku
w gimnazjach i szkołach podstawowych.


Materiały pomocnicze dla uczestników konkursu:Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu współpracy ekonomicznej.

„Co to jest podatek?”

„Pieniądz i jego rola we współczesnym świecie”

"Strefa euro"

„Czy warto inwestować?”

„Czy mogę wpłynąć na wysokość mojego dochodu?”

„Konsument i jego prawa w Polsce i w Unii Europejskiej”
„Czy zaciąganie kredytów bankowych jest opłacalne?”

„Banki a parabanki”

"Od czego zależy czy będę bezrobotny?"

„Lokata a kredyt bankowy” - zadania

"Co wpływa na moją przedsiębiorczość?"

 

Prosimy o zapoznanie się z aplikacją NBP Safe, poświęconą polskim pieniądzom dostępną na stronie www.nbp.pl/nbpsafe/pl.html oraz z aplikacją edukacyjną „NBP Poznaj bankomat” (na tablety z systemami Android, iOS i Windows).

 

Aby zapoznać się z regulaminem kliknij tutaj...

 

DO WYGRANIA ATRAKCYJNE NAGRODY:

m. in. tablet, głośnik bezprzewodowy, słuchawki, urządzenie wielofunkcyjne



Wyniki X Powiatowego Konkursu ABC MŁODEGO EKONOMISTY

Email Drukuj PDF

ABC Młodego Ekonomisty

30.05.2019

 

W X Powiatowym Konkursie ABC MŁODEGO EKONOMISTY wzięło udział 100 uczniów z 19 szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu kartuskiego.

Test finałowy składał się z 50 pytań obejmujących zagadnienia związane z ekonomią, finansami i przedsiębiorczością.

W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wyniki uzyskali:


Miejsce

Imię i nazwisko uczestnika

Nazwa Szkoły

 

1

Tymoteusz Krzebietke

Sierakowice

 

2

Hanna Neubauer

Szopa

 

3

Julia Raba

Klukowa Huta

 

4

Patryk Strongowski

Szopa

 

5

Beata Beyer

Kartuzy SP5

 

6

Martyna Kreft

Żukowo

 

7

Martyna Michalak

Sierakowice

 

8

Mateusz Las

Mściszewice

 

9

Michał Lorbiecki

Szopa

 

10

11

12

13

14

15

 

Wiktoria Wenzel

Marcel Dawidowski

Dominika Gierszewska

Przemysław Cyrzan

Fabian Wódczyński

Nadia Roszkowska

Kartuzy SP5

Przodkowo

Miechucino

Sierakowice

Kartuzy SP2

Miechucino

 

 

W klasyfikacji zespołowej:

I miejsceSzkoła Podstawowa nr 2 w Sierakowicach

II miejsce – Mała Szkoła w Szopie

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Żukowie



GRATULUJEMY!!!


 


Nasi partnerzy

WOD-KAN Grzenkowicz