Zrealizowane projekty w roku 2010

Zrealizowane projekty w roku 2010
  • "Zrozumieć finanse"   ( 1 Artykuł )
  • „Artystyczne wizje regionu – czyli tak widzą...   ( 4 artykułów )

"Artystyczne wizje regionu - czyli tak widzą i czują to młodzi"

Celem tego projektu są artystyczne „wariacje regionalne”, czyli inspirowane tradycją, kulturą i folklorem współczesne obrazy regionu. Młodzież będzie działać pod hasłem: „Wiem skąd jestem, wiem co osiągnęły poprzednie pokolenia – bazując na tym, tworzę własne dzieła”. Projekt ma pokazać, że młodzież utożsamia się z regionem, zna jego tradycje, walory, mocne strony, współpracuje ze środowiskiem lokalnym ale chce także dorzucić własną cegiełkę, chce aby region się rozwijał, żeby mówił głosem młodych i co bardzo istotne przemawiał do młodych ich językiem.

• ABC MŁODEGO EKONOMISTY   ( 1 Artykuł )

Projekt ABC MŁODEGO EKONOMISTY skierowany jest do uczniów gimnazjum z powiatu kartuskiego. W ramach tego projektu uczniowie będą mogli uczestniczyć w różnych szkoleniach z zakresu ekonomii i finansów prowadzonych przez nauczycieli ZSZiO w Kartuzach oraz uczestniczyć w powiatowym konkursie. Konkurs odbędzie się 20 maja 2010 roku w ZSZiO w Kartuzach

Partnerzy projektu:

• Miesiąc przedsiębiorczości   ( 1 Artykuł )

Główne cele projektu:

· Umożliwienie uczniom bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem biznesu oraz poznanie rodzimego rynku pracy

· Kształtowanie u młodzieży postaw przedsiębiorczych oraz aktywnego
    stosunku do życia

· Przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy i umożliwienie
    im kontaktu z fachowcami ze środowiska finansowego

· Pomoc uczniom w zaplanowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej

· Zachęcenie młodzieży do związania swojej przyszłości zawodowej
    z rodzinną miejscowością i wykorzystywania własnych zasobów w różnych branżach

· Zachęcenie uczniów do uczestnictwa w konkursach

Tematy niektórych SZKOLEŃ

I klasa Liceum Ogólnokształcącego

ü „Prawa konsumenta”

ü „System podatkowy w Polsce”

ü Spotkania z przedsiębiorcami powiatu kartuskiego

Klasa II LO:

ü System bankowy w Polsce

ü Kredyty bankowe

ü Lokaty bankowe

Klasa III LO:

ü Funkcjonowanie kont studenckich i kredyty studenckie

ü Symulacyjne rozmowy kwalifikacyjne

Klasa I Technikum:

ü „Prawa konsumenta”

ü „System podatkowy w Polsce”

ü Spotkania z przedsiębiorcami powiatu kartuskiego

Klasa II Technikum

ü „Podatek VAT w przedsiębiorstwie”

ü „Podatek dochodowy”

Klasa III Technikum

ü „Rynek kapitałowy”

ü „Jak rozpocząć działalność gospodarczą? Funkcjonowanie biura rachunkowego

ü „Sposoby inwestowania”

ü „Zawód doradcy finansowego”

Klasa IV Technikum

ü „Funkcjonowanie banków w Polsce”

ü „Inwestycja w przyszłość. Zawód doradcy finansowego”

ü Symulacyjne rozmowy kwalifikacyjne

KONKURSY

· Konkurs „Złotówka na start” - skierowany do uczniów klas drugich i trzecich na najlepszy pomysł na rozpoczęcie działalności gospodarczej na terenie powiatu kartuskiego (Regulamin)

· Konkurs „Przedsiębiorstwa powiatu kartuskiego” – skierowany do uczniów klas pierwszych (Regulamin)

· Konkurs na najlepsze broszurki na tematy: „ABC Inwestowania” oraz „Jak rozpocząć działalność gospodarczą w Polsce” – dla klas III i IV (Regulamin „ABC Inwestowania”) (Regulamin „Jak założyć…”)

· Konkurs „Banki w Akcji”

• Tydzień przedsiębiorczości w szkole „na Wzgórzu”.   ( 1 Artykuł )

Dni od 30 listopada do 4 grudnia 2009 roku będą w naszej szkole dniami integracji uczniów z przedstawicielami lokalnych przedsiębiorstw. Organizowany w ZSZiO w Kartuzach już po raz drugi Tydzień Przedsiębiorczości jest przedsięwzięciem o skali światowej zainspirowanym przez Młodzieżową Fundację Przedsiębiorczości.

• „Jak Oni to widzą”...   ( 5 artykułów )

Jest to etap związany z poznawaniem współcześnie działających ludzi na rzecz regionu. uczniowie sami dokonują wyboru tych postaci, umawiają się na spotkania, gromadząc w ten sposób wiedzę o pracy tych ludzi.

• „Ślady przeszłości – dziś – jako fundamenty jutra”   ( 2 artykułów )

Od 30 września 2009 realizujemy projekt „Ślady przeszłości – dziś – jako fundamenty jutra” w ramach zadania  - pielęgnowanie świadomości oraz tradycji narodowej, obywatelskiej i kulturowej, a także tradycji regionalnej i języka kaszubskiego. Projekt finansowany jest przez POWIAT KARTUZY oraz przedsiębiorstwo - PHU FRANKOPOL z Kartuz.